Drugie miejsce utrzymane !

W trzeciej kolejce rundy jesiennej dziewczyny z Polonii Prószków pokonują KKS I Zabrze 4:3. Na boisku w Prószkowie trybuny zawrzały już w trzeciej minucie meczu, a to za sprawą celnego strzału Natalii Koptoń, dzięki której mogliśmy się cieszyć pierwszą bramką w tym spotkaniu. Gol padł po podaniu Sandry Zylla, która idealnie otworzyła drogę do bramki naszej strzelczyni. W 16 minucie ze wstrzymanym oddechem wszyscy obserwowali pole karne naszych przeciwniczek. W lekkim chaosiestrzał na bramkę oddała Angela Kaźmierz, lecz piłka trafiła w słupek.W odpowiednim miejscu znalazła się jednak Sandra Zylla, która wykończyła tą akcję dając naszemu zespołowi prowadzenie 2:0. Kolejna bramka padła w 26 minucie dla zespołu z Zabrza. Gol kontaktowy naszych przeciwniczek nie zmienił gry Prószkowianek, które kolejną akcją popisały się już w 30 minucie. Lewą stroną boiska ruszyła Klaudia Gogolok. Idealnym podaniem obsłużyła Natalię Koptoń, która bez wahania podwyższyła prowadzenie na 3:1. Wydawałoby się, że z takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa meczu, lecz piłkarki z Zabrza pokazały, że nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Piłkę z siatki bramkarka Polonii Prószków musiała wyjmować jeszcze dwukrotnie, po akcji z 39 i 42 minuty. Tym samym wynikiem 3:3 zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Druga połowa zaczęła się spokojniej. Z remisem, oba zespoły od początku starały się przejąć prowadzenie w tym meczu. Polonistki jednak okazały się mocniejszym rywalem. W 55 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem z główki pokonała bramkarkę Gabriela Wiecheć. Kolejne 35 minut gry nasze zawodniczki starały się kontrolować i z wynikiem 4:3 zakończyły wczorajsze spotkanie w II lidze kobiet. Z bilansem 9 punktów na koncie kolejne swoje spotkanie rozegrają dopiero za dwa tygodnie z zespołem Victoria Aglomeracja.